tim_taller: (Вышиванка)
[personal profile] tim_taller
...або як не треба себе поводити за кермом

Зазвичай я воджу досить стримано і поводжуся за кермом максимально обережно. Зважаючи на мій невеликий досвід, це й не дивно.


Після грози на околиці Вільнюса

А досвіду в мене як кіт насцяв - в основному його здобуто на арендованих тачках. А такі акції трапляються не часто. Проте не в досвіді тут справа, а в моїй іноді занадто живій та бурхливій фантазії. Час від часу, коли хтось вже занадто довго маячить перед капотом, хочеться піти на обгін. І тут вмикається моя горезвісна фантазія і я вже бачу як ми всім екіпажем перетворюємося на фарш затиснутий рештками нашого транспортного засобу, що розхрестався на капоті КаМАЗу. Набравши занадто велику швидкість (на думку моєї хворої уяви) я вже бачу нашу автівку в кюветі, чомусь обов'язково колесами догори і подальше вирізання понівечених тіл автогеном теж, навіщось, бачу. Тож за кермом я максимально обережний хоч і не цураюся великих швидкостей коли це дозволяє ситуація на дорозі і здоровий глузд. Проте іноді і цей запобіжник дає збій і тоді трапляються непередбачувані ситуації про які я й хотів би вам розповісти.
Ми їхали зовсім не шосейною дорогою з першої столиці Литви Кернаве в бік траси на Панівежис. Я був лише перший день за кермом і страшно радів з того. Радів ось чому. Коли ми тільки приїхали до наших знайомих у Вільнюс, то через них же й домовились про оренду машини. Особливих побажань у нас не було, попросили щось невеличке та економічне. Андрій зробив кілька телефонних дзвінків і з радістю повідомив, що в потрібний нам день на парковці одного з місцевих торгівельних центрів нас чекатиме економічний Вольксваген Пунто. Що? Немає, на щастя, такої моделі! Є Волькс Поло і Фіат Пунто. То що ж саме нас чекає? Я не знаю, відповів Андрій, приїдете - побачите. Я не переставав нервувати аж до того самого моменту поки не побачив на парковці Вольксваген, бо ж з горезвісним Фіатом в мене були пов'язані не найкращі спогади. Пунто з двигуном об'ємом менше літра за кілька років до того наніс мені тяжку психологічну травму. Їздити на цій газонокосарці загорнутій у фольгу в принципі можна, та ось обгін чого б то не було, навіть клятої сільскогосподарської техніки, це справжній стрес. Динаміка розгону цієї чортопхайки настільки повільна, що доводиться довго перебувати на зустрічці. Познайомившись із Пунто я зрозумів, що потужний двигун - це не тільки розкіш, а ще й, певною мірою, безпека. Тож моя радість від того що Пунто нас оминуло була очевидною!

Так ось в перший день нашої мандрівки ми їхали в бік траси і мене розібрала цікавість чого ж можна вичавити із нашої нової машинки? А можна було немало. Коротше я трохи загрався і не пропустив машину, що намагалася вирулити на нашу дорогу справа. Пронісся прямо перед її капотом, ще й по-сигналив, здається. Мовляв, що ті робиш? Не бачиш я їду? Команда швидко мені пояснила, що я - мудак і не помітив знак виїзду на головну. Тож наше щастя, що той чувак нас помітив і пропустив. Нормально, відповів на це Богач, він їхав за правилами ДДД! Якими правилами, хором перепитали ми? Бо ж про ПДД чули усі. Правила ДДД, повторив Богач, Дай Дорогу Дурню. Годні правила, погодилися усі!


2. Десь в литовський глибинці.***
Іхсан сидів за столиком біля свого офісу "Турістік інформейшн" який більше нагадував гараж після бомбардування, настільки він був занедбаний і не доглянутий, і, помішуючи маленькою ложечкою чай в традиційному турецькому стакані, неквапливо переповідав як життя його, студента історичного факультета одного зі столичних вузів, закинула в цю діру. Розмова плавно котилося до свого завершення і на прощання він вказав нам на кілька шрамів на своєму чолі та лікті. Ледь вижив, казав, думав без ока залишуся, тож, друзі, будьте уважнішими за кермом. А в чому причина, спитав хтось із нас? Перевищення швидкості, спокійно відповів Іхсан, ніколи не перевищуйте швидкості.

Розпрощавшись з нашим новим другом ми виїхали в бік Коньї. Дороги в Туреччині просто чудові і коли їдеш по трасі з двома смугами в кожному напрямку руху то про швидкість якось зовсім не думаєш. Якщо попереду хтось не поспішає - просто об'їжджаєш його і ніяких проблем. З часом не помічаєш як і зовсім перестаєш користуватися гальмами, навіть на поворотах... Навіть на крутих... Ну а чого, радіус - великий, узбіччя - широке. Коротше, не минуло й години після розмови з Іхсаном як я, забувши про швидкісний режим, а скоріше з цікавості, чи вийде маневр, на, як виявилося, крутому лівому повороті не втримав машину на дорозі. Швидкість була доволі велика, хоч, здається, і в межах дозволенного, а гальмувати було вже запізно. Відбійника з якогось дива не було і врятувало нас тільки те, що турецькі шляхобудівники не пожлобилися на асфальт для узбіччя, котре, саме в цій частині дороги, було завширшки майже як ще одна смуга. Ми натужно, та все ж таки плавно, повернулися на дорогу і я махнув друзям, мовляв, все гаразд, все було під контролем. В самого ж душа неквапливо та обережно виповзала з п'ят. Було б узбіччя вужчим... Або навіть якась срана жменя гравію і проблем би в нас було ого-го. Фантазія працює хоч і запізно але справно: кювет, колесами догори, звісно, автоген - куди ж без нього.


3. Ганяємо чаї з Іхсаном

Фото by [info]jatta84. Дороги в Анатолії

Фото by [info]partisan83


***

Ми їдемо проспектом Саванорю зі швидкістю близько сотні кілометрів на годину. Видимість близька до нуля. Двірники, що працюють на максимальній швидкості, встигають лише на якусь мить збити воду зі скла. В цей час ненадовго спалахують габарити машини, що їде попереду. Що найголовніше коли ти їдеш трасою? Звісно вибрати собі правильного спонсора, себто машину яка їде з необхідною для тебе швидкістю, стопами показуючи де пригальмувати, та прикриваючи тебе від небажаної уваги дорожньої поліції. Про фотофіксацію, в умовах коли я не завжди власний капот бачу, мова не йшлася. Тож я прилаштувався за кимось і валю.

Взагалі-то ми повинні були повернути нашу машину сьогодні ввечері, та домовилися з Паулюсом, в якого її брали, що підженемо її куди треба завтра зранку. Він погодився. Мабуть ж відчував провину за те, що видав нам її не зранку, як обіцяв, а сильно після обіду через, що ми провели у Вільнюсі на добу довше ніж планували. На радощах ми майнули у Каунас, а це трохи більше ста кілометрів від столиці. Та ось близько четвертої по обіді він нас набрав і попросив пригнати машину на парковку до шостої. Йобанамать, тільки і сказали ми, та побігли розшукувати своє авто. Знайшли не одразу. Потім ще трохи заблукали в місті в пошуках того самого проспекту Саванорю - найдовшої вулиці в Литві. Найдовша вона тому, що починається у Вільнюсі і тягнеться, зберігаючи нумерацію, до самого Каунаса. По факту між містами це звичайна траса, тож проблем в нас виникнути не повинно було - залишалося більше години, а дорога була чудовою. Та почалися пригоди. Варто було нам виїхати з Каунаса як нас накрило таким рясним дощем, що видимість впала майже до рівня "іду по приборах". Швидкість, ясна річ, уповільнилася. Та все ж це не було надто вже критично, гірше було те, що проспект Саванорю у Вільнюсі нам зовсім не вперся, нам потрібна була дещо інша частина міста і вона знаходилася як раз біля паралельної нашій трасі. Тож перед самою столицею нам потрібно було проїхати кількадесят кілометрів звичайною двополосною дорогою. А це вже було ніфіга не весело, бо ж дощ вщухати не збирався. Моя хвора фантазія працювала на повну, проте збавляти швидкість було не можна. Якимось незрозумілим макаром ми примудрялися обганяти повільні вантажівки й трактори. Під час цих маневрів я помічав, що машина слухається якось уповільнено, наче в поганій комп'ютерній грі з недосконало продуманою фізикою. Зрозуміло було, що на, майже суцільних, калюжах зчеплення з дорогою було мінімальне, а іноді, підозрюю, і зовсім зникало. Мені стало цікаво який в таких умовах у нас гальмівний шлях? Я повільно, але впевнено, втопив гальма в підлогу. Потримав так секунд з п'ять. За цей час машина скинула швидкість кілометрів на десять за годину. Маринка цього навіть не помітила. Доповів їй про експеримент. Бля, відповіла вона. Бля, не міг не погодитися я, й затиснув кермо так, що аж кісточки побіліли. Наче це могло чимось допомогли. Як би там не було, ми встигли. Ще й заправилися дорогою. Дощ на той момент вже вщух.

- О, вже приїхали?, - запитав Богач, що прокинувся на задньому сидінні, - так швидко!

Коли я вийшов з машини руки в мене тряслися. Андрій, що працював поруч і прийшов нас зустріти, сказав що ми якось стрьомно виглядаємо і запропонував піти взяти пива. Ми не відмовилися...

...Паулюс спізнився майже на годину. Тож весь цей слалом був зовсім не до чого.

- Які молодці, ви навіть машину помили, - життєрадісно привітався він!

- Угу, - відповіли ми і пішли до розливайки за наступним пивом...


5. Вільнюс. Процес відпоювання пивом. Наш екіпаж - троє зліва.Що я можу додати? Будьте обережні на дорогах в якій якості б вас на них не закинуло: чи то за кермом, чи то пасажиром, чи на ровері, чи пішки. Пам'ятайте - правила дорожнього руху, ну і ДДД теж не забувайте. А попереджаючи можливі запитання відповім одразу: так - можна було всього цього уникнути, так - дебіл. Та й взагалі розслабтесь, це я вам ще про дранк-драйв не росповідав)))

Декілька знімків щоб розбавити сухий текст:


6. Наш пепелац у Каппадокії.7. Думаю пояснювати де це не треба:)8. Рідні дороги. Вінниччина.9. Десь в Туреччині

Фото by [info]partisan8310. Гори Бешпармак, Кіпр. Фото з пасажирського місця.11. Правду казав Партизан, що найскладніше навчитися водити повільно. Дрочити взад-вперед у тісному дворі не менш стрьомно ніж валити по трасі на великій швидкості! Рига. Латвія.12. Намагаємося форсувати давньоримський міст.13. Латвія. Хто казав що наш Поло не всюдихід?14. Середземноморське узбережжя Туреччини.Ну і відео з доріг Каппадокії наочно демонструє чому тут можна забути про швидкість. Швидкість можна побачити на 1:15.

 

Видео by [info]partisan83


Date: 2015-05-27 01:16 pm (UTC)
From: [identity profile] an-taro.livejournal.com
"I don't like the speed, but the speed likes me"...

водити повільно навчитися складно коли в тебе реакція нормальна
а коли від народження мізки на ручнику, то інакше, як повільно, і не вийде )

Date: 2015-05-27 01:27 pm (UTC)
From: [identity profile] diablas.livejournal.com
О,это мой случай!
Я заметил,что выше 60 я почти никогда не поднимаюсь,потому что в курсе про свою херовую реакцию,поэтому даже на отличной кипрской дороге (пусть и двухполосной) я выше 60 сам собой начинаю сбавлять скорость.
Причем меня удивило то,что я четко держу 60,ни разу не разогнавшись выше!

А была бы реакция хорошей,была бы та же проблема - научиться ездить медленно...

Date: 2015-05-27 01:38 pm (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Не ну если ты права получишь и немного освоишься, то, думаю, поймешь, что на нормальной дороге можно спокойно и быстро ездить, а вот в потоке со светофорами и пешеходами ну его нах вообще)

Date: 2015-05-27 01:36 pm (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
скажу тобі страшну річ, коли валиш по трасі на швидкості, то уваги і швидкості реакції треба меньше ніж коли повільно їдеш там де постійно то яма, то пішохід)

Date: 2015-05-27 01:25 pm (UTC)
From: [identity profile] diablas.livejournal.com
Дранк-драйв у меня был у Хасана в одиночку после виски с погранцом и нескольких бутылок пива. Охуенно,кстати! Потому что я был в машине один,я понимал,что несколько синеват и гнать быстро мне было очень стремно.

P.S. А чего ты вдруг на украинский перешел?

Date: 2015-05-27 01:33 pm (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Меня тут сейчас закидают гнилыми помидорами, но, имхо, слегка под мухой вести не так опасно как с бодуна или люто не выспавшимся к примеру. Хотя, однозначно, это не оправдание и заниматься таким не стоит)

PS: а что разница какая-то есть? Мне, например, не принципиально. Да и не перешел я, у меня и раньше на украинском записи были. Просто так захотелось.

Date: 2015-05-27 02:40 pm (UTC)
From: [identity profile] diablas.livejournal.com
Ты совершенно прав,однако это все равно не оправдание. Мало того,"разрушители легенд" доказали,что невыспавшийся человек водит даже более опасно (тупит и ошибается больше),чем немного выпивший.

П.С. Раньше украинский я замечал в основном в записях про Украину,потому и удивился.

Date: 2015-05-28 07:32 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Ну я как бы украинец, все о чем бы я не писал хоть как-то да Украины касается)

Date: 2015-05-27 02:42 pm (UTC)
From: [identity profile] loki-darkelf.livejournal.com
A ja pomniu kiuvet i tu kvadratnuju jamu, kuda my chudom ne provalilis', kogda ty na Kipre za rul' sel :-D

Date: 2015-05-28 07:33 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Та то мелочь вообще. Там никакой скорости не было. Максимум нам грозило - влететь туда передними колесами и немного днище попортить)

Date: 2015-05-27 06:14 pm (UTC)
From: [identity profile] shulvik.livejournal.com
Добре написано ) Правило ДДД у нас користується популярністю )

Date: 2015-05-28 07:34 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Без цього правила - ніяк)

Date: 2015-05-27 09:19 pm (UTC)
From: [identity profile] radovar.livejournal.com
"Динаміка розгону цієї чортопхайки настільки повільна, що доводиться довго перебувати на зустрічці."

Навіть якщо понизити на 1-2 передачі?

Date: 2015-05-28 07:36 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Ну до швидкості сільгосптехніки вона на 1-2 розженеться, а далі?

Коротше машина - жах.

Date: 2015-05-28 06:01 pm (UTC)
From: [identity profile] radovar.livejournal.com
На спідометрі яка максимальна цифра? ;)

Я маю на увазі, що на машинах з низькою потужністю для кращого розгону варто знижувати передачу, щоб було більше обертів, тому що зазвичай найвища потужність - на високих обертах.

До речі, деякі автомати це самостійно роблять, коли здогадуються, що ти йдеш на обгін (вдавив тапку в підлогу).
Edited Date: 2015-05-28 06:03 pm (UTC)

Date: 2015-05-28 06:04 pm (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Та я точно не пам’ятаю, Пам’ятаю, що обігнати когось було досить геморно, довго і стрьомно)

Date: 2015-05-28 06:12 pm (UTC)
From: [identity profile] radovar.livejournal.com
Ну наступного разу спробуй знизити передачу, щоб розкрутити двигун.

Date: 2015-05-28 11:19 pm (UTC)
From: [identity profile] coder-in-ua.livejournal.com
когда долго не ездишь вероятность влететь в халепу резко увеличивается
скорость небольшая
пить за рулем не надо потому что снижается адекватность восприятия обстановки, а на таких скоростях решают доли секунды

Date: 2015-05-29 07:45 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
ну вот - да, я как раз обычно езжу активно с большими перерывами)

по трассе или по городу угашеным ехать - это вообще клиника...

Date: 2015-05-29 08:48 am (UTC)
From: [identity profile] proculdubiofire.livejournal.com
Ну у меня, больше 60ть бывало когда одна на дороге, а так более свободно себя чувствую за рулем, когда в Европе, тут - прочитаю отдать кому-то другому руль... еще страшно.
Кипр - это вообще, отдельная тема.
п.с. а заглавная картинка - Шедевр однако.

Date: 2015-05-29 08:58 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Кипр только поначалу моцк ломает, а потом нормально. Дороги там все же хорошие, в основном.

Спс, на заглавной я просто фотографировал машинку. Мы ее должны были отдавать скоро и жалко с ней расставаться было, решил на память сфотографировать)

Date: 2015-05-29 09:10 am (UTC)
From: [identity profile] proculdubiofire.livejournal.com
Кипр - да, только в темные места лучше не заезжать однако ))
Про машинку, я помню, ты ее всегда ставишь, если она к месту. Да и потом, сколько про нее слов.. прям мемуары пошли....)))

Date: 2015-05-29 09:17 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Синенький Поло у меня уже пару раз на заглавных фотках мелькал. Чаще в постах только белый Киа Рио - очень он мне понравился)))

Date: 2015-06-10 11:55 am (UTC)
From: [identity profile] demarcos.livejournal.com
Ну що сказати...я хоч і наїздив 108 тис км, відсотків 70 % з яких це подорожі, але всеодно іноді туплю(( Хоча друзі вважають, що я спокійний водій.
Монотонні заміські пейзажі і гарні дороги, можуть мене дуже розслабити. Особливо це стосується траси Київ-Чоп, після якої дуже тяжко перелаштовуватись на їзду в місті. Або після того як їздиш на дорозі з чотирьох смуг 110-120, а потім раптом дорога в дві смуги, намагаєшся не збавляти темп і починаєш обгоняти аби як. Або ще коли довго їдеш по якийсь дорозі місцевого значення і крім тебе тільки коняки з мотоблоками їздять тут, починаю помічати що перестаю дивитись в дзеркало задньго виду, коли обгоняю коняк чи об"їжджаю яму.
Одно разу, розбив бокове дзеркало собі і чуваку, який їхав мені на зустріч, бо я обгоняв на дорозі з Батурина ледь повзучу машину...дорога гарна, машиа не так вже багато було і додому хотів))) Ідіот..... На травневі у Львівські чогось розігнався до 80 (але знав що цього робити не слід), а потім побачив здоровенну яму і вирішив дати правороч, царапнув пузом машини високе узбіччя і ледь не вилетів в кювет. Десь у Вінницькі області, так видивлявсь за кермом наявність плетених корзин на базарі, що ледь не вияхав на зустрічку і не зіткнувся з чуваком. Колись їхали в Крим і після чотирьохсумугової траси на Одесу виїхали на вузеньку дорогу в дві смуги, почав обігн а на зустріч вантажівка, добре що дальнобійник притормозив і я зміг повернутись на власну смугу...а то було б велике горе.

Тому доводиться іноді давати собі уявного підзатильника, або дивитись відео аварій, це реально допомогає вбити в собі Шумахера, хоча надивившись на ідіотів, особливо на дорозі Хмельницький-Кам"янець-Подільський, Тернопіль-Хмельницький-Вінниця, розумію що я ще нормально їжджу)


Date: 2015-06-11 08:30 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
В мене своєї машини ніколи не було, тож я навіть приблизно не знаю скільки накатав. Та точно разів в 20 менше за тебе!

Мені, уявного штовхана уява розгнуздана дає, хоч і не завжди...

Ну ос у тебе вже теж назбиралося цікавих автоісторій для повчання водіїв-початківців)))

Profile

tim_taller: (Default)
tim_taller

October 2017

S M T W T F S
12 34567
89 1011121314
15161718 192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 24th, 2017 06:05 am
Powered by Dreamwidth Studios